Areng – muutus läbi kriiside

Achangereng ehk arenemine on millegi või kellegi muutumine ning kulgemine soovitud sihtide ja/või eesmärkide suunas (allikas: Vikipeedia).

Mõeldes eelkõige iseenda elule, siis tunnistan tänutundega et see on sisaldanud väga erinevaid ja huvitavaid eluetappe. Muutused, mis on sageli mu ellu küll saabunud ootamatult, on õnneks sundinud mind astuma välja turvalisena näivast mugavustsoonist ja võtma vastutuse nii iseenda elu kui ka arengu eest. Kuid eks muutustel on ka oma varjupool ehk kriis, mis võib endaga kaasa tuua emotsionaalset ebastabiilsust, paanikahäireid või depressiooni. Kriis on justkui hetk, mis näib kestvat lõputuna.

Sageli kaasneb sellega tunne, et oled justkui lõksus olev loom, kes instinktiivselt ründab. Inimeste puhul võib see “rünnak” väljenduda nii ootamatute otsuste, käitumise või ka äärmuslikel juhtudel tõesti rünnaku näol. Sellisel hetkel puudub sellises agressiivses ja jõulises käitumises pahatahtlikkus, pigem sisaldab see inimlikkust ja soovi end lihtsalt kaitsta. Kuid kui on vähegi jõudu ja oskust see kriisi hetk läbi elada, tegemata emotsionaalseid otsuseid, hakkab meie ees lahti rulluma lõputute võimaluste ja lahenduste jada. Me hingame kergendatult. Oleme õnnelikud ja … tänulikud.

images (1)Olenemata selles, et peale igat järjekordset arenguetappi, olen andnud endale lubaduse järgmisel korral olla “vanem, elukogenum ja targem”, on paratamatus siiski tõsiasi, et muutuste protsess sisaldab lisaks positiivsetele avastustele ka hulganiselt negatiivseid üllatusi. Mida siis sellises olukorras teha kus “lained löövad taaskord üle pea”?

Kas muutuste elujõe voolus hakata ehitama sildu või hoopis tamme? Turvalisem valik tundub ehitada üks korralik ja tugev tamm, eks?

Jagades enda kogemust, siis olen ise järjekordsel ristteel elus. Kahe nädala pärast algab minu holistilise teraapia õpe, mis toob endaga kaasa sügavaid ja põnevaid avastusi, julgust ja usaldust ning …. muutusi mida on hetkel keeruline hoomata. Tuleb vaid usaldada. Minu teadlik täiskasvanuelu on siiani sisaldanud kesklinna fäänsisid kontoreid, esinduslikke kostüüme, ebamugavaid kontskingi ja lõpmatult pikale venivaid ärikoosolekuid, kus ellujäämisinstinkti kroonib murdosasekundite jooksul tehtavad vastutusrikkad äriotsused, mille väärtus on selgelt ära määratletud omanike poolse kasumiootusega, mis annab omakorda jõulise hinnangu sinu kui töötaja väärtuse kohta.

Seega seda enam risttee millel hetkel olen ja see valik kuhu edasi liigun niivõrd erinev siiani elatust ja kogetust, et paratamatult 758on suur kiusatus pingeliste tööolukorras hakata end kaitsma tammiga, sulgedes nii elujõe loomuliku voolamise. Aga … Usalda! … USALDAN! … ja alustan silla ehitamist 🙂 Pole mõtet end sulgeda müüri taha, lootes sellelt saada lõputut kaitset. Usaldades elu loomulikku kulgu, eelistan siiski ehitada silla mille abil muutustest üleminek saab olema turvaline ja nauditav, jättes seejuures elujõe rahulikult ja sillerdades voolama 😉

Kuna minu soov on läbi südame järgi elamise leida maksimaalseid kokkupuutekohti siiski igapäeva argieluga ja mitte kalduda äärmustesse, siis hetkel jätkub ka minu fäänsi kontorielu ja pigem on soov tuua läbi holistilise maailmavaate pehmust ja harmooniat materiaalsetest väärtustest domineerivasse argiellu 😉

***

Sa oled see, mis on su sügav liikumapanev soov.

Nagu on su soov, nii on su tahe.

Nagu on su tahe, nii on su tegu.

Nagu on su tegu, nii on su saatus.

Allikas: “Edu seitse vaimset seadust” Deepak Chopra

Sirle 😉

Lisa kommentaar

Or