Internetis leiduvad isiksuse / inimtüüpide testid (tasuta)

Elame mõõtmise ajastul. Me soovime mõõta kõike võimalikku enda elus, alates vererõhust, kaalust ja kaloritest, lõpetades sammudeni mida igapäevaselt astume. Huvitav miks see nii on? Kas selline suund tähendab meie uudishimu kasvu iseenda suhtes või hoopis oma sisetundest kaugenemist. 

Koolitaja ja nõustajana olen püüdnud leida erinevaid isiksuse teste, mille tegemist soovitada oma klientidele kellel soov iseendast rohkem teadlikumaks saada läbi testide. Ja eks nende tegemine on ju ka ühtpidi põnev ja samas ka lapselikult mänguline. 

Ja nagu ikka – kui küsid, siis ka Sulle antakse 😉 Minu kliendid kes on teinud isiksuse teste, on soovitanud alljärgnevaid internetis tasuta kättesaadavaid teste. Proovisin ka kõigepealt ise teha. Tulemused on nii ja naa. Kindlasti mingit infot nad annavad, kuid samas arvan et inimese enda sisetunne otsuste langetamisel või oma elu planeerimisel on siiski kõige olulisem 😉

1) 16 inimtüübi test (kombineeritud C.G. Jungi ja Myers-Briggs teooriatel)

https://www.16personalities.com/ee/isiksuse-test 

Minu kogemus: suhteliselt madala kvaliteediga tõlge, mistõttu paljudest väidetest ei olnud võimalik aru saada. Tulemusega 100% nõus ei ole, kuna ei tunne et oleksid ekstraverdist esinäitleja (pigem pean ennast ikka introverdiks). Kuid samas oli toodud välja omadusi, nagu näiteks visionäär, empaatia, planeerimine ja veenmisoskus, millega tunnen ettevõtjana päris tugevat seost.  Seega võiks öelda, et see test peegeldab väga hästi minu õpitud omadusi, mis väga oluliselt on toeks ettevõtjaks kasvamisel.

2) 16 inimtüüpide test (ei ole sama mis eelnev test)

https://www.perzonality.com/et/isiksusetuubi-test/

Minu kogemus: tulemuse järgi domineerivad mul järgmised isiksusetüübid – kasulik meister, süsteemi looja, kohusetundlik kaitsja ja harmooni looja. Selle testi järgi olen pigem introvert kui ekstravert. Lisaks kasutan testi järgi eelkõige loogikat ja oma meeli, mitte intuitsiooni. Hm. Osaliselt võib ka nõustuda.

3) Vaimse võimekuse proovitest (tasuta) TRI-PRO, mis hindab suhtlemisvalmidust, sihikindlust ja enesehinnangut:

http://www.tripod.ee/testitaitjale

Ma ise seda testi ei hakanud tegema, kuna sooviti mu isikuandmed jms. Kuid üks mu klient tegi selle ja oli tulemusega rahul. See andis talle tuge ettevõtlusteemaliste otsuste tegemiseks.

4) Isiksusetest “värviratas” annab hea ülevaate tugevustest, nõrkustest, ohtudest ja vajadustest:

https://www.facebook.com/notes/harmoonia-stuudio/isiksusetest-värviratas/694073480784380/?hc_location=ufi

Tegin ka ise testi. Minu tugevusteks välja eelkõige just introverdi omadused (sinine) ja nõrkusteks ektraverdi omadused (oranz). 

***

Kui võrrelda nüüd kaht eelpool toodud 16 inimtüübi testi, siis selleks et luua süsteemi ja jõuda meistri tasemele, on oluline omada usku, võtta riske ja arendada teadlikult tahet. Lisaks on oluline järjepidevuse ja distsipliini rakendamine, mis on eelkõige just introverdi olulisemateks omadusteks.

Usun, et tänu järjepidevale isiklikule arengule (viimased 4 aastat) olen jõudnud tõesti selleni, et hirmud takistustena on taandunud. Seetõttu on ka ühendus nii usuga iseendasse ja tahte väljendamisse palju paremad. Aastaid tagasi nägin rohkem takistusi või olin justkui rööprähkleja kes ühelt ideelt teisele hüppas. Tänasel hetkel näen võimalusi tunduvalt rohkem ja julgen ka vastavalt neile tegutseda. Seega testi tehes on oluline ka endalt küsida – kas testi tulemust rakendan ka oma igapäevases elus? Või kas testi tulemus vastab minu tegelikule minale?

Mind ennast on kõnetanud väga DISC-test, mille sertifikaati plaanin omandada 2018 aasta alguses, et kasutada seda praktilise tööriistada igapäevases nõustamis- ja mentortöös. DISC testi järgi jaotuvad inimesed üldjoontes 4-a kategooriasse: domineeriv, mõjutaja, kohusetundlik ja püsiv. Samas on ka segutüübid kes samas erinevates olukordades ka käituvad erinevalt. Minu sisetunne ütleb, et kui kokku panna ettevõtluspsühholoogia ja DISC, siis sellest võib välja tulla midagi väga ägedat! 😉

Autor: Sirle Truuts