Kas äri alustamine 30-500 EURiga on ikka võimalik?

01. mai 2018.a. oli minu jaoks eriline päev – olen olnud 1 aasta täiskohaga ettevõtja! 

Palgatöölt lahkudes seadsin endale eesmärgiks – 6 kuu jooksul pean kindlasti suutma endale palka maksta. Valmistasin end selleks perioodiks teadlikult ette – olin vähendanud jooksvaid kulusid, kogunud säästusid ja “kuklas” olid mõned ideed millega tegeleda. Olles olnud hobiettevõtja ehk ettevõtja palgatöö kõrvalt juba alates 2008. aastast, siis omasin teatavat kogemust ja mõistmist sellest mis mind ees ootab. Jah, nii läkski. Täiskohaga ettevõtjana elasin säästudest vaid esimesed 6 kuud.

2008. aastal registreerisin enda esimese ettevõtte, mis pakkus äriplaanide koostamist ja raamatupidamisteenust. Alustasin ettevõtlusega kuna erinevad kriisid sundisid otsima lahendusi – mugavustsoon oli lagunenud, oli vaja tegutseda. Raha mul polnud. Raha oli vaja otsima / looma hakata. Alustasin ettevõtlusega 0 EURiga.


Soovitus nr 1 “Äri alustamine 0 EURiga?” MAANDA TEADLIKULT RISKE!

Alusta ettevõtlusega põhitöö kõrvalt, säilitades nii sissetuleku ja annad võimaluse katsetada kas ja millisel kujul ettevõtlus Sulle üldse sobib


Minu äriidee valik oli loomulik jätk oma tööalastele kogemustele läbi aastate. Alustasin kunagi ca aastal 2000 äriõiguse juristi ametiga. Nostalgiline on tänasel hetkel meenutada 100% paberkujul toimivat äriregistri ja ettevõtete asutamise süsteemi. Ettevõtte asutamine oli nii ajaliselt, tehniliselt ja rahaliselt kulukas protsess. Tänaseks on ca 1 kuuline protsess vähenenud 15 minutiliseks. Üks oluline sisenemisbarjäär ettevõtlusega alustamiseks on kadunud. Seejärel aastaid hiljem töötasin lühikest aega tootmisettevõttes ja seejärel sai alguse minu ca 10 aastane panganduse kogemus, mis on sisaldanud äriklientide nõustamist, äriprojektide finantseerimist ja lõpuks ka väikeste ja keskmiste ettevõtege panganduse osakonna (ehk müügi) juhtimist.

Seega oli loogiline valida oma ettevõtte põhitegevusalaks ettevõtluskoolitused ja äriplaanide kirjutamise. Lisaks oli soov seda teha teistmoodi – loovalt ja innovatiivselt. Leida turul oma nish 😉


Soovitus nr 2 “Äri alustamine 0 EURiga?” ÄRIIDEE TEADLIK VALIK

Äriidee valik – tee seda mida sa juba oskad, aga mida teised ei oska teha. Ettevõtlusega alustamine valdkonnas mis Sulle on tundmatu vajab ressursse (nt aeg, raha, kogmused jms).

Kiirelt tuluni jõudmisel lähtu põhimõttest “paku klientidele seda mida nad VAJAVAD, mitte seda mida nad TAHAVAD”.


Äriidee valik on sageli esimene komistuskivi (sisenemisbarjäär). Ettevõtlusmentorina olen märganud, et sageli on kliendid kinni ideaalsest lahendusest või soovunelmast ja tegelikkuses väga reaalseid võimalusi ei märgata. Selleks ongi aegajalt hea rääkida kellegagi kes kuulab ja aitab märgata võimalusi seal, kus me ise neid ei märka. Meil kõigil on olemas juba hetkel kõik oskused selleks et teenida ettevõtjana oma esimene tulu. Minu säästude üks osa (mis andis mulle kindlustunde loobuda palgatööst) oli tulu mida olin teeninud põhitöö kõrvalt hobiettevõtjana.

Äriidee valik on sageli midagi millesse suhtutakse iseenesestmõistetavalt, tegelikkuses läbi teadlikku äriidee valiku on võimalik on sisenemise võimalusi ettevõtlusse oluliselt suurendada.


Soovitus 3 “Äri alustamine 0 EURiga” ALUSTA TARGALT!

Oska märgata, planeerida ja kasutada ressursse, mis Sul juba hetkel olemas on. 


Olen enda kogemusest märganud, et sageli tundub lihtsam lihtsalt maksta kellegile kes teeb asjad ära. Samas jällegi on see alustava ettevõtja jaoks oluline äririsk. Olen ettevõtja kes proovib kõike ise teha – mul on julgus ja uudishimu katsetada ja teha. Selle negatiivne pool on ajamahukus ja piirangud kiireks kasvuks, aga olen selle riskiga teadlikult leppinud alustamisfaasis. 

Otsustasin sel aastal alustada videokoolitustega, kuid selleks vajasin kodulehe arendust. Esimene mõte oli kohe – mina küll sellega hakkama ei saa ja juba tekkisid mõtted kellelt ja kui suure summa eest seda sisse võiksin osta. Seejärel arutasin seda mõtet ühe usaldusväärse inimesega, kes soovitas koheselt ikkagi leida vabavaralised lahendused ja mitte hakata investeerima arendusse. Usaldasin. Võtsin aega süvenemiseks ja uskumatu aga tõsi – minu e-õppe keskkonnas on esimesed koolitused üleval ja keskkonna arendamise kuludeks on: 5 tundi tööd ja 0 EURi. 


Soovitud 4 “Äri alustamine 0 EURiga” OTSI ALATI ALTERNATIIVE!

Infotehnoloogia areng on muutnud ettevõtlusega seotud asjad lihtsaks ja kättesaadavaks. Ja eelkõige just turunduse valdkonnas. Oma esimese kliendini on võimalik kohe kindlasti jõuda 0 EURiga – võta see endale eesmärgiks.


Olen loonud seminari, kus räägin kuidas on võimalik säästlikult ettevõtlusega alustada. Kuigi seminar on tasuline, sisaldab see hulgaliselt 0 EURi ideid kuidas säästlikult alustada 🙂

Millest räägin seminaril “Kuidas alustada äri 30-500 EURiga?”

  1. Räägime äriideedest ja äriidee valiku etappidest. Tegevusvaldkondade kirjeldused ja erinevused (teenused, tootmine). Lisaks saavad seminaril osalejad endale vähemalt 100 äriideede nimekirja millega on võimalik alustada 0 EURiga.
  2. Analüüsime läbi iseenda jagamismajanduses tulenevaid võimalusi – läbi harjutuste tegemise saab iga osaleja kaasa vähemalt 1 äriidee, millega alustada kohe!
  3. Sageli on üheks sisenemisbarjääriks juriidika ja maksud. Teen ülevaate alustamise tehnilistest sammudest ehk kuidas alustada 0 EURiga või väikeste kuludega, kuidas alustada OÜ või FIEna. Lisaks mis maksudega ja raamatupidamisega tuleb arvestada. Toon välja vähemalt 30 ideed ja võimalust kuidas alustada ettevõtlusega kuludeta.
  4. Vaatame ka natuke teemat – kuidas rahastada äriideed? Teema sisaldab ka erinevaid ideid kuidas oma äriideed rahastada
  5. Lõpuks heidame pilgu ja iseendasse ehk kas ja kuidas mina ise takistan/toetan iseenda teekonda ettevõtjaks. Räägin perfektsionismist, hirmudest ja piiratud mõtelmisest, uskumustest.
  6. Iga osaleja saab kaasa 1 lehel äriplaani, kuidas säästlikult ja kiirelt alustada, mida täidame seminari käigus.

Seminari eesmärk on enesearenduslik ja kogemuste/info kogumine ettevõtlusega alustamiseks.


Oled oodatud seminarile, et koguda ideid ja oskusi kuidas alustada koheselt ja 30-500 EURiga! 😉

Käesolev koolitus koos töölehtedega on kõigile avatud videokoolitusena alates 01. juuni 2018.a. Kui Sul ei õnnestu 16. mail osaleda Tallinnas, siis on võimalik seda teha videoseminari vahendusel.

Eelregistreeri videoseminarile hinnaga 25 EUR enne 31. maid 2018.a. (tavahind 30 EUR). 

 

Registreerimine "Hakkan ettevõtjaks: äri alustamine 30 EUR-iga?"