Teadlik elamine

Concoius living
Kas olete võtnud igapäevaselt hetke ja jälginud oma valikuid mida siis kas teadlikult või alateadlikult igapäevaselt teete? Kui palju nendest valikutest tuleneb sellest mis on teie enda sisemine soov või kui palju nendest on mõjutatud kas aja jooksul väljakujunenud tarbimisharjumustest või siis mille olete omandanud väliskeskkonna poolt osavalt pealesurutud “must be” sõnumite vahendusel?

Olen hakanud ise viimase paari aasta jooksul jälgima nii seda mis sisaldab minu ostukorv või millised on minu eelistused iseenda
tervist silmas pidades. Tunnistan ausalt et tegelikkuses arvan et isegi ca 80% igapäevastest valikutest olen mina teinud alateadlikult justkui mingit õpitud käitumismustrit jälgides.

Näiteks poes lihaleti juures õhtusöögitoiduaineid valides jääb pilk kaelakarbonaadil …. kuid ometigi on just see piirkond loomas see kuhu süstitakse sisse enamikud nn lisandid. Peale seda teadmist ju kaob ka isu? Või siis olen alati armastanud viinamarju, kuid teadlikuks saades sellest milliseid mürke nad sisaldavad ja heal juhul sobivad nad söömiseks kui neid vähemalt pool tundi kuumas vees leotada, siis kadus mul viimanegi isu nende järgi ära. Uskumatuna näiv erinevus on kasvõi riisihelbepudru keetmisel – laialt levinud riisihelveste keetmisel kerkiv vaht imiteerib justkui keemilist reaktsiooni, mida paraku ei teki biomarketi riisihelvestega. Neid ja veel mitmeid teisigi näiteid saan ma tuua iseenda kodumajapidamisest.

Lisaks eeltoodule on teadlikus väga oluline ka muudes igapäevastes valikutes nii suhte, töökoha, hobide kui ka vabaaja veetmise puhul. Ka siinkohal domineerib väga palju meie elus harjumus ja teatav rutiin, mis tagab mõnusa äraolemise, olenemata kas need valikud ka meile tegelikkuses pikemas perspektiivis meeldivad või sobivad.

Arvan et meie heitlik meel on otseselt seotud sellega et me päris lõpuni ei mõtesta lahti miks me üht või teist asja teeme. Kui me mõtestaks, siis arvan et inimesed oleksid oma valikutes tunduvalt püsivamad ning kindlasti ka õnnelikumad.

Teadlikuks saamine on oluliseks aluseks muutuste saabumiseks ellu.

Lisa kommentaar

Or